Ярослав Рущишин
Jaroslav Jaroslav-mobile
Громадський діяч, меценат, підприємець. Співзасновник мистецького об'єднання "Дзиґа" та Львівської бізнес-школи УКУ. Почесний сенатор Українського католицького університету. Засновник мережі швейних фабрик АТ “Троттола”. Народний депутат України, фракція “Голос”.
ДИТИНСТВО ТА ЮНІСТЬ
Народився у Львові. Має на 15 хвилин старшого брата.
Після школи Ярослава відразу призвали до армії, відтак служив у Чернівцях. Опісля працював на заводі електромонтером третього розряду.
“Вдячний батькам, що вони нас виховали нелінивими. Ми постійно працювали або вчилися”.
Bike
Сім’я Рущишинів: із мамою і татом
Jaroslav
Ярослав і на 15 хвилин старший брат Олег
Освіта
Закінчив Торговельно-економічний інститут із відзнакою, спеціальність – “бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності, фінанси”.


Здобув ступінь МВА у Києво-Могилянській бізнес-школі (kmbs).


З відзнакою закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка, спеціальність – “правознавство”.


Успішно пройшов дві сертифікатні програми з філософії в Українському католицькому університеті.


Навчався на багатьох програмах управлінського розвитку, їздив у міжнародні навчальні тури.


Ярослав прихильник освіти протягом усього життя – любить вчитися і ніколи не зупиняється у саморозвитку.


Вільно володіє англійською, польською, французькою. Вивчає німецьку.
“Світоглядне ядро, моральний хребет, навчити молоду людину давати собі раду в житті – це основна, яку має дати університет”.
Bike
Богдан Гаврилишин та Ярослав Рущишин під час дискусії kmbs
УЧАСНИК
РЕВОЛЮЦІЇ
НА ГРАНІТІ
Будучи студентом, створив та очолив Студентське братство Львівського торговельно-економічного інституту. Організовував проукраїнські страйки, демонстрації, фестивалі. Один з організаторів Революції на Граніті та Студентського голодування на Майдані Незалежності.
“Треба в молодечі роки бути активним і не чекати, що щось звідкись прийде. Коли був підприємцем і наймав на роботу, то, перш за все, дивився не на диплом, а в яких громадських організаціях кандидати брали участь. Вважаю, що це виразник жертовності, не високої, а такої повсякденної: людина присвячує свій час заради якоїсь доброї мети, не чекаючи матеріальної винагороди”.
Jaroslav
Ярослав виступає на мітингу біля Львівського національного університету
ВІДРОДЖЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ
КУЛЬТУРИ
На початку 90-х організовував культові фестивалі української музики “Вивих” і зустріч “Українська молодь – Христові”. Супроводжував різні культурно-мистецькі та музичні проєкти. У 1993 році став співзасновником мистецького об’єднання “Дзиґа”. Разом із Маркіяном Іващишин був продюсером гуртів "Клуб шанувальників чаю", "Мертвий півень", "Дзиґа джаз квартет", ранніх проєктів "Океану Ельзи" та співачки Руслани. Вони також фінансово підтримували молодих митців. Більш ніж половина сучасних україномовних виконавців, які починали в 90-х, вийшли саме із середовища "Дзиґи".
Bike
З найкращим другом Маркіяном Іващишином і відомим письменником Юрієм Покальчуком
Ми з ідейними побратимами та посестрами заснували і створили мистецьке об’єднання «Дзиґа». Назву придумав Іващишин. Я сказав, що хотів би, щоб у нас було питомо українське слово, де були б звуки «дж», «дз» «ґ», і Маркіян зразу видав «Дзиґа»”.
Підприємницька
діяльність
1995 року заснував з друзями і очолив АТ "Троттола", яке з часом стало одним із найбільших експортерів швейної продукції України, що шиє одяг для таких відомих світових брендів, як Zara та New Look. На швейних підприємствах створено близько 2 тис. робочих місць.
“Був час, коли я працював і митним брокером, і водієм, і вантажником, і перекладачем, якщо треба – то і прасувальником, і контролером, і бухгалтером. Коли починаєш бізнес самотужки, доводиться працювати багато, поєднувати різні ролі та вести за собою людей. Мені близький підхід митрополита Андрей Шептицького до роботи з людьми – це служіння. У центрі праці митрополита завжди була людина, її гідність, пошана, незважаючи на статус і посади. Саме такий підхід дозволяє побудувати успішну компанію, успішну країну”.
Bike
Зародження мережі швейних фабрик “Троттола”
Провадячи успішний бізнес, який стрімко розвивався, Ярослав вирішив здобути ще одну освіту – у сфері підприємництва.
“Зрозумів, що мені бракує знань, і пішов у Києво-Могилянську бізнес-школу – наші справи пішли вгору. Мабуть, ми почали приймати правильні управлінські рішення”.
Серед інших бізнес-проєктів Ярослава Рущишина: Львівська бізнес-школа УКУ, фермерство “Луги-2” (вирощування зернових культур), компанія із виробництва альтернативної енергетики “Сенсус”, бренд українського одягу “Жива”. Значну частину прибутку з підприємництва Ярослав протягом десятиліть інвестує у культурні, освітні та розвиткові ініціативи міста Львова.
Jaroslav
На фабриці “Троттола” під час коронавірусу пошили понад 3 тис. захисних костюмів для медиків і
безкоштовно передали у шпиталі Львова й області
Податковий
майдан
Без вільних медіа поступ в Україні неможливий. У 2003 році Ярослав Рущишин разом із друзями ініціював створення "Львівської газети", де працювала команда найкращих журналістів. Власники не втручалися в редакційну політику, тож у газеті виходили критичні статті про діяльності влади, зокрема про роботу Державної податкової адміністрації у Львівській області, яку на той час очолював Сергій Медведчук. Після виходу кількох критичних статей на Ярослава та його колег почали тиснути і вимагати припинити публікації. Однак ні власники, ні журналісти не піддавалися тиску з боку Медведчука. Тоді проти Ярослава Рущишина та Маркіяна Іващишина було відкрито 39 судових процесів. Захищаючись, вони обрали публічність і почали масові протести проти свавілля податкових органів. У судах їм вдалося відстояти справедливість та довести свою правоту.
Jaroslav
Із другом і бізнес-партнером Маркіяном Іващишином на “Податковому майдані”
Без вільних медіа поступ в Україні неможливий. У 2003 році Ярослав Рущишин разом із друзями ініціював створення "Львівської газети", де працювала команда найкращих журналістів. Власники не втручалися в редакційну політику, тож у газеті виходили критичні статті про діяльності влади, зокрема про роботу Державної податкової адміністрації у Львівській області, яку на той час очолював Сергій Медведчук. Після виходу кількох критичних статей на Ярослава та його колег почали тиснути і вимагати припинити публікації. Однак ні власники, ні журналісти не піддавалися тиску з боку Медведчука. Тоді проти Ярослава Рущишина та Маркіяна Іващишина було відкрито 39 судових процесів. Захищаючись, вони обрали публічність і почали масові протести проти свавілля податкових органів. У судах їм вдалося відстояти справедливість та довести свою правоту.
“Нас мордували рік. Свою магістерську роботу в Могилянці написав на допитах у слідчих, тобто чекаючи на допити, бо це був їхній особливий стиль – змушувати чекати кілька годин. Найстрашніше було, коли повідомляли, що прийдуть додому вночі описувати майно. Синові було 5 років. Ми його швиденько вночі відвозили до батьків, щоб не налякати. А при описі знайшли аж три дорогоцінні речі: старовинний креденс, авто і телевізор. Більше не було чого описувати”.
Помаранчева
революція
До Помаранчевої революції Ярослав прийшов вишколений боротьбою на локальному рівні, тому з перших днів долучився до мирних протестів за чесні вибори. Податкова адміністрація у Львові мала свою друкарню, де друкувала відкріпні талони, що були схемою фальсифікацій на президентських виборах. За допомогою тракторів зі свого фермерського підприємства Ярослав Рущишин заблокував виїзди з друкарні. На це відгукнулося багато львівських підприємців і акція одержала назву “бульдозерна революція”. Після неї Ярослав став членом партії “Наша Україна” і у її складі був обраний депутатом Львівської обласної ради.
Тут зародилося середовище активних підприємців, які хотіли сформувати чесні правила гри у бізнесі. Так виник комітет підприємців Львівщини, який у 2006–2007 та 2009–2011 роках очолював Ярослав. Комітет діє досі. Серед його знакових проєктів – Антикорупційний форум Львівщини та Регуляторний хаб.
Bike
Із дружиною Яриною та сином Гнатом під час Помаранчевої революції
Стратегія
розвитку
Львова
Разом із колегами й однодумцями заснував Унівську групу , яка розробила громадську стратегію розвитку Львова. Ярослав профінансував глибинне дослідження цінностей львів’ян, проведене у 2007 році. Згодом ця стратегія стала основою стратегії міста 2025, над якою працювала міжнародна консалтингова компанія Monitor Group із міською радою. В основу покладено економічне зростання Львова через побудову успішних бізнес-кластерів.
Революція
Гідності
Із перших днів Ярослав був активним учасником Революції Гідності. Спільно з комітетом підприємців Львівщини організував і підтримував фінансово один із координаційних центрів революції у Львові, де збирали кошти, відправляли амуніцію на Майдан, забезпечували харчами, теплими речами тощо.
“Такі громадянські акти, як Майдан, я порівнюю з біологічним явищем ароморфозу. Це – розвиток нових властивостей організму як відповідь на нові обставини. Перша революція – студентська, або Революція на граніті, – мала чіткий вектор на незалежність. Під час другої – Помаранчевої – ми зафіксували свободу слова. Під час третьої люди збудували горизонтальні зв’язки і зрозуміли, що гідність не продається”.
Bike
Вшанування Героїв Небесної Сотні в Києві
Меценат та
ініціатор
знакових
проєктів
для міста
Ярослав є співзасновником і членом дорадчої ради Львівської бізнес-школи УКУ. Почесний сенатор та меценат Українського католицького університету. На 10-річчя Бізнес-школи подарував свою частку УКУ. Один із головних фундаторів храму Блаженних мучеників УГКЦ на вул. Стрийській. Багато років підтримує стипендіями талановитих студентів із малозабезпечених сімей. Учасник візійної групи міста, співтворець стратегії Креативного міста. Засновник “Бієнале довіри”.
Bike
Сенат Українського католицького університету
Депутат
Верховної
Ради України
У липні 2019 року був обраний народним депутатом України по мажоритарному округу у Львові, фракція “Голос”. Секретар комітету з питань економічного розвитку. Співавтор 42-х законопроєктів.
“Я вважаю себе господарем цієї країни. Як можу від себе втікати? Як я можу їхати кудись? Я творю історію тут. Це – наша земля, ми за неї відповідальні”.
Jaroslav
“Ми не робимо з політики шоу, а працюємо, щоби ваш голос був почутим”
Town Hall Town Hall Town Hall
Законотворча
діяльність
47
законопроєктів
де є автором
чи співавтором
129
поправок
з них 54 враховані
або частково враховані
90%
участь
у пленарних засіданнях
Верховної Ради
47
законопроєктів
де є автором
чи співавтором
129
поправок
з них 54 враховані
або частково враховані
90%
участь
у пленарних
засіданнях
Верховної Ради
Puzzle Puzzle Puzzle
Секретар комітету з
питань економічного
розвитку
46
засідань
комітету
77%
участь
у засіданнях комітету
>190
питань
порядку денного
46
засідань
комітету
77%
участь
у засіданнях комітету
>190
питань
порядку
денного
Comment Comment Comment
Робота
на окрузі
10
особистих
прийомів
громадян
318
звернень
громадян
198
опрацьованих
запитів
10
особистих
прийомів
громадян
318
звернень
громадян
198
опрацьованих
запитів
Особисте
З дружиною Яриною Горинь, донькою Миколи Гориня, виховують сина. Гнат Рущишин навчається в Українському католицькому університеті.
Ярослав любить пересуватися по Львову на мотоциклі або велосипеді, мандрувати незвіданими місцями України, має колекцію старовинних прасок.
Jaroslav
Зі сином Гнатом, студентом Українського католицького університету
З дружиною Яриною Горинь, донькою Миколи Гориня, виховують сина. Гнат Рущишин навчається в Українському католицькому університеті.
Ярослав любить пересуватися по Львову на мотоциклі або велосипеді, мандрувати незвіданими місцями України, має колекцію старовинних прасок.
Bike
Уже 24 роки з дружиною Яриною ділять усі радощі та труднощі
“Моє улюблене заняття – краєзнавство. Люблю відвідувати краєзнавчі музеї, місцеві фестивалі, пізнавати нашу країну. Беремо автобус, запрошуємо друзів і їдемо”.
Bike
Родина для Ярослава – найміцніша опора в житті