Програма політичної партії “Голос” у львові
Цінності та принципи
Наші цінності: повага до людини, свобода, європейський вибір, справедливість та прозорість. Наші принципи: професійність, доброчесність, рішучість і командна робота.
Бачення
Львова
Бачення Львова
Ми бачимо Львів містом гідного життя. Містом, де довіра, чесність та взаємоповага є головними принципами взаємодії усіх львів’ян. Ми прагнемо зробити Львів містом багатих, успішних та зарадних людей. Містом дорогої праці та креативу. Містом, що об’єднує та надихає.

Ми хочемо зберегти у Львові його багатонаціональну культурну спадщину та традиції. Ми прагнемо не просто адаптувати їх до процесів та проблем сучасності, а пристосувати до викликів та можливостей майбутнього. Наша команда буде розвивати якісну співпрацю у форматі бізнес-культура-місто, яка забезпечить стабільність та інноваційність розвитку міста як культурного центру регіону та країни.

“Голос” виступає за політику нової якості. Ми продовжимо успішні ініціативи та проекти, що вже запроваджені у Львові. Ми за зміни, розраховані на покращення рівня та якості життя громади. Ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін. Тому наші цілі на наступні 5 років такі:
1. Збільшити заможність львів‘ян

2. Гідно оцінювати працю суспільно важливих професій

3. Навести лад з хаотичними забудовами

4. Підвищити рівень надання медичних послуг і медичної допомоги

5. Підвищити зручність пересування у Львові

6. Зменшити системну корупцію та кумівство
Львів повинен стати містом комфортного життя, містом побутової естетики та високої доданої вартості. Створення можливостей для самореалізації та особистого розвитку – наше головне завдання. Наша ціль – зробити Львів містом майбутнього.
Тяглість
політики
Тяглість політики
Львів – місто, де один з найвищих показників якості життя в Україні. Ми відзначаємо ті позитивні тренди у розвитку нашого міста, які треба підтримувати та прискорювати. Ми забезпечимо тяглість управління Львовом у тих сферах, де Львів має значний поступ та якісні стратегії.

Ми за впровадження Плану сталої міської мобільності (ПСММ). Ми відновимо роботу відповідно до Інтегрованої концепції розвитку центральної частини Львова, яку розробили разом з німецькими експертами та затвердили у 2011 р. Пріоритетність політик політичної партії “Голос” у Львові щодо транспорту, поводження з відходами, якості повітря, управління водними та земельними ресурсами, будівлями, енергетикою, біорізноманіття розроблені з урахуванням розробленого за підтримки європейських партнерів Плану заходів «Зеленого міста» (Green City Action Plan). Ми пришвидшимо роботу над Програмою сталого енергетичного розвитку на період 2021-2027, враховуючи висновки з реалізації чинного плану дій сталого енергетичного менеджменту та інші стратегічні документи. Ми врахуємо заходи, передбачені планом економічного розвитку Львова, які розробили у межах ініціативи “Мери за економічне зростання”.

Ми продовжимо практику інклюзії у Львові, осучаснення міських просторів, адаптації до зміни клімату, розширення зелених зон, цифрової трансформації, комплексної модернізації дорожньої інфраструктури. Ми продовжимо співпрацю з міжнародними партнерами та активно використаємо нові фінансові інструменти та європейські програми. “Голос” продовжить підтримувати громадянське суспільство, освітні, культурні середовища та наукові школи. Місто залучатиме дослідників до пошуку інноваційних рішень міських проблем розвитку та громадські організації для підсилення громадської включеності львів’ян до співтворення нашої громади.
Політики партії
“Голос”
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми
розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
1. Збільшити заможність львів’ян
Львів – економічно динамічне місто, де середній дохід на мешканця залишається нижчим ніж у багатьох містах України, значно нижчим за міста сусідньої Польщі, які вважаються малорозвиненими. Збільшення заможності міста неможливе без зростання доходів львів’ян і подолання бідності, яка є однією з ключових проблем Львова, особливо серед суспільно важливих професій: вчителів, вихователів, медиків. Заможність підсилює гідність – ключовий принцип “Голосу” у визначенні економічної політики. Середньомісячний дохід львів`янина повинен становити не менше ніж 20 тисяч гривень.

“Голос” виступає за прозорі конкурентні ринки та зменшення втручання влади у ринкові відносини. Інформування, діалог та взаємодія у міжсекторних мережах – способи роботи з бізнесом, які продовжуватимете та запроваджуватиме “Голос”. Ми стимулюватимемо появу ринків та гравців, наприклад на ринку управляючих компаній (ЖЕКи). Ми – за доброчесні правила та процедури доступу до комунальної власності, інженерної інфраструктури, земельних ресурсів і закупівель з міського бюджету. Ми впровадимо щорічну оцінку ефективності та впливу використання майна та комунальних активів міста. Комунальні підприємства мають бути прибутковими. Ми поширимо та підсилимо практику створення наглядових рад, затвердження стратегій розвитку, публічного звітування щодо впровадження таких стратегій та оприлюднення аудиторських висновків. Ми активно відстоюватимемо на національному та місцевому рівні спрощення роботи з монополіями та затвердимо економічно обгрунтовані тарифи, базовані на ефективній роботі комунальних підприємств.

Ми продовжимо надавати супровід іноземним та національним інвесторам у Львові та інформаційно підсилювати львівський великий бізнес (сервісний та промисловий). Однак якісні робочі місця (з високою оплатою та професійно вимогливі) та заможність (через капіталізацію бізнесів) створює малий та середній бізнес. На підтримку саме таких бізнесів скеровані ключові політики “Голосу”. Доступ до ринків, капіталу та кваліфікованих кадрів – ми визначили ключові політики для вирішення цих потреб малого бізнесу, які впроваджуватимемо за допомогою організацій підтримки бізнесу, громадянського суспільства та підрядників, уникаючи створення зайвих комунальних структур.
Відкриємо Центри швидкої професійної перекваліфікації
Багато конкурентоспроможних малих бізнесів у Львові не можуть знайти відповідних фахівців. Багато львів’ян не має роботи. Державна служба зайнятості лише частково вирішує це питання. Ми підтримаємо створення та вихід на інституційну сталість впродовж 3 років Центрів швидкої професійної перекваліфікації для підготовки фахівців, які мають попит на ринку праці Львова. Ми впровадимо пілоти трьох різних моделей роботи таких Центрів (обраних на засадах відкритого конкурсу). Їх створимо на базі училищ, об’єднань підприємців і конкретних бізнесів для визначення моделі з найкращим впливом, кількістю львів’ян з гідною роботою (місячним доходом не менше ніж 20 тис грн.). Модель Центрів може включати як перекваліфікацію так і базову середню освіту, має охоплювати профорієнтацію та працевлаштування.
Створимо програму підтримки швидкозростаючих середніх підприємств
У Львові є конкурентні середні бізнеси, які створюють продукти (товари та послуги) з високою доданою вартістю та які швидко розвиваються. Саме такі бізнеси створюють робочі місця. На їхню підтримку ми скеруємо програму «Наступні 25». Це програма підтримки 25 швидкозростаючих компаній (20-250 працівників, зростають не менше ніж на 20% за кількістю людей, за оборотом та прибутком за останні 3 роки). Можливі напрямки підтримки: фінансування (додаткове підсилення та спрощення доступу до державної програми доступних кредитів “5%,7%,9%”), пошук персоналу, допомога з виходом на нові ринки, підвищення компетенцій, підтримка розробки нових продуктів тощо.
Надамо малому бізнесу ваучери на підвищення ефективності
Для того, щоб малий бізнес міг платити працівникам гідно, потрібно підвищити управлінську ефективність. Ми трансформуємо програму ваучерної підтримки малого бізнесу, яка вже діє у Львові. Запровадимо відшкодування вартості послуг зовнішніх підрядників, які допомагають бізнесу підвищити ефективність, - ваучери на маркетинг, інновації та цифрову трансформацію.
Допоможемо альянсам малого бізнесу вийти на нові ринки та стимулювати попит
У Львові є конкурентні бізнеси вузького профілю, відкриті до швидкого масштабування та зростання (“експорту” за межі Львова), зокрема компанії у сфері реставрації, агенції дизайну, медичні центри тощо. Ми стимулюватимемо такий бізнес до збільшення оборотів через альянси розвитку, фінансово підтримаємо (на відкритих конкурсах) консорціуми, об'єднання, кластери та спілки для проведення спільних маркетингових кампаній на нових цільових ринках та проекти збутової кооперації з просування продукції (товарів, послуг) львівських компаній на закордонних ринках, спільне виконання великих замовлень, тощо.
Розвиватимемо інвестиційні майданчики для підприємців та малого бізнесу
В екосистемі підтримки підприємництва є достатньо навчання, майданчиків, інфраструктури, але бракує фінансової складової: клубів бізнес-янголів, фондів прямого фінансування, кредитного ресурсу тощо. Ми підтримуватимемо створення фондів різного типу та фокусу для екранобазованих бізнесів (ІТ, кіно тощо), традиційних галузей, які створюються якісні робочі місця. Ми запровадимо пілотні проекти співінвестування з приватними партнерами (фондами, клубами) для розширення доступу львівського бізнесу до капіталу.
Гідно оцінювати працю суспільно важливих професій
Без гідності таких професій як лікар, вчитель, вихователь, соціальний працівник ми не досягнемо нашого бачення розвитку Львова. Тому ми запровадимо муніципальний фонд підтримки суспільно важливих професій (вкл. Фонд гідної освіти), з якого здійснюватимуться регулярні доплати (на відміну від премій) для гідної оцінки праці суспільно важливих професій, відповідно до прозорих критеріїв ефективності. Проведемо пілотування, надання соціально важливих послуг комунальними, громадськими та приватними провайдерами. Визначимо найкращі моделі за ефективністю для громади та рівнем оплати працівників (гідний результат – гідна оплата праці) та поширимо відпілотовані успішні моделі на відповідні напрями та підрозділи.
10
флагманських
Ініціатив Голосу
у Львові
10 флагманських Ініціатив Голосу у Львові
Серед політик, які визначила команда “Голосу” є визначальні для Львова та для нашого спільного майбутнього:

1. Середньомісячний дохід львів’янина повинен становити не менше ніж 20 тис. грн.

2. Запровадимо розробку містобудівної документації коштом міста, а не забудовниками, подолаємо хаотичну забудову міста та ліквідуємо корупційну схему.

3. Впровадимо зручну систему паркування, яка покращить мобільність містян.

4. Почнемо роботу над сучасною комунальною клінікою нового стандарту, створюючи орієнтир майбутнього для системи охорони здоров'я.

5. Впровадимо пілотний проект “Школа повного дня” в усіх школах міста.

6. Створимо муніципальний фонд підтримки суспільно важливих професій: лікарів, вчителів, вихователів і соціальних працівників.

7. Розвинемо Фонд культури Львова, створюючи можливості для митців та креативного класу.

8. Оцифровуємо дозвільні процедури, зробимо процеси прозорими та однаковими для всіх.

9. Побудуємо об'їзд центру міста, реалізуємо мале та середнє транспортне кільце.

10. Зменшимо генерування сміття на 40%, усвідомлюючи вплив від міської діяльності на довкілля та розв’яжемо проблему з утилізації та захоронення сміття.
Львів на мапі світу – це місто самореалізації, де хочуть жити наші діти та онуки.

Твій Голос у Львові.