Програма політичної партії “Голос” у львові
Цінності та принципи
Наші цінності: повага до людини, свобода, європейський вибір, справедливість та прозорість. Наші принципи: професійність, доброчесність, рішучість і командна робота.
Бачення
Львова
Бачення Львова
Ми бачимо Львів містом гідного життя. Містом, де довіра, чесність та взаємоповага є головними принципами взаємодії усіх львів’ян. Ми прагнемо зробити Львів містом багатих, успішних та зарадних людей. Містом дорогої праці та креативу. Містом, що об’єднує та надихає.

Ми хочемо зберегти у Львові його багатонаціональну культурну спадщину та традиції. Ми прагнемо не просто адаптувати їх до процесів та проблем сучасності, а пристосувати до викликів та можливостей майбутнього. Наша команда буде розвивати якісну співпрацю у форматі бізнес-культура-місто, яка забезпечить стабільність та інноваційність розвитку міста як культурного центру регіону та країни.

“Голос” виступає за політику нової якості. Ми продовжимо успішні ініціативи та проекти, що вже запроваджені у Львові. Ми за зміни, розраховані на покращення рівня та якості життя громади. Ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін. Тому наші цілі на наступні 5 років такі:
1. Збільшити заможність львів‘ян

2. Гідно оцінювати працю суспільно важливих професій

3. Навести лад з хаотичними забудовами

4. Підвищити рівень надання медичних послуг і медичної допомоги

5. Підвищити зручність пересування у Львові

6. Зменшити системну корупцію та кумівство
Львів повинен стати містом комфортного життя, містом побутової естетики та високої доданої вартості. Створення можливостей для самореалізації та особистого розвитку – наше головне завдання. Наша ціль – зробити Львів містом майбутнього.
Тяглість
політики
Тяглість політики
Львів – місто, де один з найвищих показників якості життя в Україні. Ми відзначаємо ті позитивні тренди у розвитку нашого міста, які треба підтримувати та прискорювати. Ми забезпечимо тяглість управління Львовом у тих сферах, де Львів має значний поступ та якісні стратегії.

Ми за впровадження Плану сталої міської мобільності (ПСММ). Ми відновимо роботу відповідно до Інтегрованої концепції розвитку центральної частини Львова, яку розробили разом з німецькими експертами та затвердили у 2011 р. Пріоритетність політик політичної партії “Голос” у Львові щодо транспорту, поводження з відходами, якості повітря, управління водними та земельними ресурсами, будівлями, енергетикою, біорізноманіття розроблені з урахуванням розробленого за підтримки європейських партнерів Плану заходів «Зеленого міста» (Green City Action Plan). Ми пришвидшимо роботу над Програмою сталого енергетичного розвитку на період 2021-2027, враховуючи висновки з реалізації чинного плану дій сталого енергетичного менеджменту та інші стратегічні документи. Ми врахуємо заходи, передбачені планом економічного розвитку Львова, які розробили у межах ініціативи “Мери за економічне зростання”.

Ми продовжимо практику інклюзії у Львові, осучаснення міських просторів, адаптації до зміни клімату, розширення зелених зон, цифрової трансформації, комплексної модернізації дорожньої інфраструктури. Ми продовжимо співпрацю з міжнародними партнерами та активно використаємо нові фінансові інструменти та європейські програми. “Голос” продовжить підтримувати громадянське суспільство, освітні, культурні середовища та наукові школи. Місто залучатиме дослідників до пошуку інноваційних рішень міських проблем розвитку та громадські організації для підсилення громадської включеності львів’ян до співтворення нашої громади.
Політики партії
“Голос”
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми
розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
7. База для міста майбутнього
ЖКГ
В останні роки відбувається остаточний відхід від радянського концепту ЖКГ (житлово-комунальне господарство). Квартири стали приватними, спільно управляються мешканцями ОСББ, вони отримують комунальні послуги:вода, водовідведення, тепло, вивезення сміття від компаній, які перебувають здебільшого у комунальній власності, а будинки обслуговуються компаніями з ринку житлових послуг (послуги з управління). Вирішення проблем з якістю і комфортом проживання логічно ділити на два окремі блоки утримання житлових будинків в належному стані та забезпечення належної якості комунальних послуг за обґрунтованими тарифами.

Головні правила (норми, методики) встановлюються на центральному рівні і часто містять помилки і суперечності, але знаходяться поза прямим впливом місцевої влади. Серед усіх видів комунальних послуг місцева влада напряму впливає на тарифи і якість послуг у таких сферах як тепло,-водопостачання, водовідведення, вивезення побутових відходів. Опосередковано – на якість послуг з управління житловими будинками на тарифи з газопостачання та постачання електроенергії міста впливають дуже мало.

Більшість комунальних послуг надаються підприємствами комунальної форми власності Практики залучення приватних компаній є досить обмеженими через загальну збитковість тарифів. Найбільше приватних компаній залучено до водопостачання і вивезення сміття. Також поширюється практика їхнього залучення до теплопостачання громадських (бюджетних будівель). Великою проблемою підприємств з надання комунальних послуг є багаторічна збитковість, через що вони залежать від дотацій міст, не оновлюють основні фонди і мережі, а також мають порівняно низькі зарплати, тому триває відтік кваліфікованих кадрів, що далі погіршує ситуацію.

Житлові будинки 30 років належно не ремонтували, тому їхній стан є поганим. При тому, мешканці не є поінформованими про стан своїх будинків, тому не можуть приймати рішень щодо модернізації. Мешканці, а особливо в будинках без ОСББ теж не знають про склад тарифу на утримання будинку та як витрачаються зібрані кошти.

Що ми пропонуємо змінити:

Програма “Твій Будинок”
Місто підтримує належне обстеження технічного, санітарного і протипожежного стану житлових будинків, інформуючи мешканців (співвласників) про результати. Ми наведемо лад з земельними ділянками під будинками у кадастрі, технічною документацією на будинки та відображенням сумісної власності у державному реєстрі. Ми стимулюватимемо створення ОСББ та забезпечимо проведення конкурсів на відбір нових управителів з прийнятним для мешканців тарифом, який буде включати всі відповідні роботи для утримання будинків в належному стані і не буде надрентабельним для управителів. Місто допоможе укласти справедливі договори і забезпечить повну прозорість і детальну звітність управителів перед мешканцями (співвласниками) по зібраних коштах і виконаних роботах. Будемо вимагати списати всі багатоквартирні будинки з балансу підприємств, установ і організацій всіх форм власності, ліквідуємо джерело зловживань з боку “балансоутримувачів”. Ми запровадимо правила добросусідства та сучасні електронні інструменти в процесі ухвалення рішень в багатоквартирних будинках (ОСББ онлайн). Запровадимо обов’язкове співфінансування капітальних ремонтів багатоквартирних будинків з боку співвласників, міста та держави. Розпочнемо програми комплексної реконструкції кварталів застарілої житлової забудови.
Програма енергоефективності «Менші рахунки»
Рахунки за тепло та газ є найбільшою статтею витрат львів’ян за оплату комунальних послуг. Скорочення рахунків за тепло за рахунок розумного регулювання споживання й утеплення будинків буде одним з найвищих пріоритетів. Місто активізує співпрацю з державним Фондом енергоефективності для максимального залучення коштів для модернізації житлових будинків Львова. Місто розвине також консультаційний супровід будинків з ОСББ і без них. Будуть створені нові програми співфінансування модернізації житла. Місто підтримає встановлення будинкових регуляторів тепла: теплових пунктів, які дають рівний розподіл тепла, скорочують перегріви та знижують рахунки за тепло до 40%. Таке скорочення рахунків вивільнить істотні кошти мешканців, які вони зможуть спрямувати на інші важливі потреби.
Тепле місто
Всі детальні розрахунки складу тарифу на тепло будуть оприлюднені на веб-сторінці міста. Львів’яни знатимуть, за що платять. Щорічні звіти комунальних підприємств також будуть у вільному доступі. Місто розробить і впровадить сучасний муніципальний енергетичний план, який буде враховувати і модернізацію системи централізованого опалення, там де воно є і якість енергопостачання в будинках з індивідуальними системами. Львів, як і сучасні міста ЄС, буде запроваджувати сучасні системи низькотемпературного централізованого опалення з низькими втратами і модернізувати мережі газо- та електропостачання для тих, хто має індивідуальні системи, щоб не виникало ситуацій, коли через низький тиск газу лічильник «крутить», а колонка не «гріє». Повне розкриття даних по складу всіх тарифів, доступність звітів комунальних підприємств на сайті міста.
Вода
Міський водоканал має суттєві втрати води, які сягають до 40% обсягу. Ми забезпечимо встановлення сучасних систем автоматичного обліку в мережах, щоб швидко виявляти витоки та крадіжки води. Мешканці не будуть платити за воду, яку вони не спожили. Пріоритезуємо доступ до чистої питної води з крану, оновлення мереж, модернізацію очисних споруд та завершення каналізування міста. Впроваджуватимемо новітні технологій для заощадження водних ресурсів. Запровадимо чітке відокремлення стічних вод та каналізаційних систем в новій забудові. Продовжимо модернізацію існуючого центрального колектора.
Сміття
Ми підтримуємо реалізацію Плану заходів “Зеленого міста”. Львів буде заохочувати зменшення використання пластику та інших відходів, що важко надаються до переробки. Львів розпочне пілотні проекти з виробниками за принципом розширеної відповідальності, збільшить відповідальність виробників за переробку пакувань. Місто продовжить підтримку сортування сміття. Тарифи для належно сортованого сміття будуть нижчими за звичайні, запровадимо договірний облік відходів Це дасть можливість зменшити відходи на 40%. Для більшого комфорту львів’ян, перенесемо всі сміттєві контейнери під землю. Запустимо комплексну систему управління твердими відходами і нарешті розв’яжемо проблему “Львівського” сміття: рекультивація старого полігону, будівництво сучасного заводу механіко-біологічної очистки та нового полігону.
Чисте повітря
Чистота міського повітря є одним з дуже істотних факторів здоров’я мешканців. Створимо ефективну систему моніторингу якості повітря та води, яка регулярно оновлюється онлайн. Львів'яни мають знати про виникнення небезпеки та її джерело. При виявленні джерел забруднення міська влада зможе оперативно реагувати. Викиди транспорту є одним з найбільших джерел забруднення. Екологічність транспорту стане пріоритетом у всіх наступних тендерах на перевезення міськими маршрутами. Старим дизельним автобусам не місце на території міста. Озеленення вулиць є одним із способів очищення повітря та затінення від сонця. Поліпшимо зелені та блакитні простори, будемо розвивати “зелені” коридори. Затвердимо межі існуючих парків та скверів, щоб вони були не більш ніж за 10 хв від дому.
10
флагманських
Ініціатив Голосу
у Львові
10 флагманських Ініціатив Голосу у Львові
Серед політик, які визначила команда “Голосу” є визначальні для Львова та для нашого спільного майбутнього:

1. Середньомісячний дохід львів’янина повинен становити не менше ніж 20 тис. грн.

2. Запровадимо розробку містобудівної документації коштом міста, а не забудовниками, подолаємо хаотичну забудову міста та ліквідуємо корупційну схему.

3. Впровадимо зручну систему паркування, яка покращить мобільність містян.

4. Почнемо роботу над сучасною комунальною клінікою нового стандарту, створюючи орієнтир майбутнього для системи охорони здоров'я.

5. Впровадимо пілотний проект “Школа повного дня” в усіх школах міста.

6. Створимо муніципальний фонд підтримки суспільно важливих професій: лікарів, вчителів, вихователів і соціальних працівників.

7. Розвинемо Фонд культури Львова, створюючи можливості для митців та креативного класу.

8. Оцифровуємо дозвільні процедури, зробимо процеси прозорими та однаковими для всіх.

9. Побудуємо об'їзд центру міста, реалізуємо мале та середнє транспортне кільце.

10. Зменшимо генерування сміття на 40%, усвідомлюючи вплив від міської діяльності на довкілля та розв’яжемо проблему з утилізації та захоронення сміття.
Львів на мапі світу – це місто самореалізації, де хочуть жити наші діти та онуки.

Твій Голос у Львові.