Програма політичної партії “Голос” у львові
Цінності та принципи
Наші цінності: повага до людини, свобода, європейський вибір, справедливість та прозорість. Наші принципи: професійність, доброчесність, рішучість і командна робота.
Бачення
Львова
Бачення Львова
Ми бачимо Львів містом гідного життя. Містом, де довіра, чесність та взаємоповага є головними принципами взаємодії усіх львів’ян. Ми прагнемо зробити Львів містом багатих, успішних та зарадних людей. Містом дорогої праці та креативу. Містом, що об’єднує та надихає.

Ми хочемо зберегти у Львові його багатонаціональну культурну спадщину та традиції. Ми прагнемо не просто адаптувати їх до процесів та проблем сучасності, а пристосувати до викликів та можливостей майбутнього. Наша команда буде розвивати якісну співпрацю у форматі бізнес-культура-місто, яка забезпечить стабільність та інноваційність розвитку міста як культурного центру регіону та країни.

“Голос” виступає за політику нової якості. Ми продовжимо успішні ініціативи та проекти, що вже запроваджені у Львові. Ми за зміни, розраховані на покращення рівня та якості життя громади. Ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін. Тому наші цілі на наступні 5 років такі:
1. Збільшити заможність львів‘ян

2. Гідно оцінювати працю суспільно важливих професій

3. Навести лад з хаотичними забудовами

4. Підвищити рівень надання медичних послуг і медичної допомоги

5. Підвищити зручність пересування у Львові

6. Зменшити системну корупцію та кумівство
Львів повинен стати містом комфортного життя, містом побутової естетики та високої доданої вартості. Створення можливостей для самореалізації та особистого розвитку – наше головне завдання. Наша ціль – зробити Львів містом майбутнього.
Тяглість
політики
Тяглість політики
Львів – місто, де один з найвищих показників якості життя в Україні. Ми відзначаємо ті позитивні тренди у розвитку нашого міста, які треба підтримувати та прискорювати. Ми забезпечимо тяглість управління Львовом у тих сферах, де Львів має значний поступ та якісні стратегії.

Ми за впровадження Плану сталої міської мобільності (ПСММ). Ми відновимо роботу відповідно до Інтегрованої концепції розвитку центральної частини Львова, яку розробили разом з німецькими експертами та затвердили у 2011 р. Пріоритетність політик політичної партії “Голос” у Львові щодо транспорту, поводження з відходами, якості повітря, управління водними та земельними ресурсами, будівлями, енергетикою, біорізноманіття розроблені з урахуванням розробленого за підтримки європейських партнерів Плану заходів «Зеленого міста» (Green City Action Plan). Ми пришвидшимо роботу над Програмою сталого енергетичного розвитку на період 2021-2027, враховуючи висновки з реалізації чинного плану дій сталого енергетичного менеджменту та інші стратегічні документи. Ми врахуємо заходи, передбачені планом економічного розвитку Львова, які розробили у межах ініціативи “Мери за економічне зростання”.

Ми продовжимо практику інклюзії у Львові, осучаснення міських просторів, адаптації до зміни клімату, розширення зелених зон, цифрової трансформації, комплексної модернізації дорожньої інфраструктури. Ми продовжимо співпрацю з міжнародними партнерами та активно використаємо нові фінансові інструменти та європейські програми. “Голос” продовжить підтримувати громадянське суспільство, освітні, культурні середовища та наукові школи. Місто залучатиме дослідників до пошуку інноваційних рішень міських проблем розвитку та громадські організації для підсилення громадської включеності львів’ян до співтворення нашої громади.
Політики партії
“Голос”
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми
розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
6. Освіта та культура — інстрактрура нашогомайбутнього
Освіта
Львів завжди був і залишається впливовим освітньо-культурним центром України. Проте шкільна та професійно-технічна освіта останніми роками зіткнулася із серйозними викликами як у державі так і в місті. Серед таких викликів, що вже впливають на середовище та на майбутнє наших дітей, ми особливо виокремлюємо такі:


1. Діти львів’ян недостатньо забезпечені місцями у дошкільних закладах.Більшість груп у дитячих садках та у середній школі є переповненими (більше ніж 30 дітей).

2. Освітяни міста є слабко вмотивованими до роботи та до пізнання, через невисоку престижність професії педагога попри суспільну важливість професії, через низьку винагороду, соціальну незахищеність, в тому числі від пандемії COVID-19, а також за браком можливостей для навчання та розвитку.

3. Місту бракує кваліфікованих кадрів у сферах дошкільної, середньої та професійної освіти.

4. Попри суттєвий ріст запиту від суспільства на розвиток “м’яких навичок” та емоційного інтелекту як учнів так і їхніх вчителів, а також на інклюзивну освіту. Рух в цьому напрямку не відповідає нинішнім вимогам.

5. Міській освіті бракує фінансування на онлайн-навчання та на підтримку педагогічних колективів.

6. Львів, маючи величезний потенціал інноваційного, технологічного та креативного розвитку, гостро потребує нових підходів до розвитку STEAM-освіти та навичок володіння іноземними мовами школярів і молоді.

Головні політики “Голосу” у галузі освіти:

1. Безпека вчителів: впровадимо систему особистого захисту освітян, для безпеки в умовах пандемії.

2. Зручність і доступність навчання: Забезпечимо кожен освітній заклад міста швидкісним інтернетом, а кожного вчителя – персональним комп’ютером, впровадимо програмне забезпечення для створення електронних та онлайн-уроків. Запускаємо у школах і садках електронний документообіг, включно з електронними щоденниками для учнів.

3. Втілимо проект: “Школа повного дня” у всіх школах міста, через залучення тьюторства, позашкільну роботу з дітьми та проведення частини дитячих гуртків на базі шкіл.

4. Запустимо місцеву довгострокову програму забезпечення всіх освітніх закладів сучасним навчальним обладнанням і технікою.

5. Створюємо міський Освітній Хаб для усіх освітян, де вони зможуть обмінюватися прогресивними ідеями, отримати сучасні знання, ознайомитись з галузевими інноваціями та найновішими світовими практиками. Зробимо методичний центр міста номером 1 в Україні.

6. Подбаємо про винагороду для освітян: сформуємо Фонд гідної освіти з метою фінансування проходження професійного навчання, розробки та впровадження нових навчальних програм, сучасних технологій і методик викладання.

7. Забезпечимо дітей місцями в дитячих садочках за місцем проживання. Створимо нові комунальні дошкільні заклади, відкриємо нові приватні садочки, особливо в районах нових забудов. Відкриємо групи та окремі заклади раннього розвитку (ясла) для дітей віком до 3 років, а також школи батьківства при дитсадках для дітей до 2 років.

8. Місто гарантує дошкільну та шкільну освіту кожному: на основі детальних планів територій, затвердимо план довгострокового розвитку освітньої мережі міста на 10 років, який дозволить забезпечити місцями у дитсадках усіх дітей, скоротити розмір груп до 20 вихованців, а розмір класів у початковій школі – до 30 учнів. Пріоритезуємо розробку детальних планів територій у районах, де садочків та шкіл бракує (районів з проблемною забудовою).

9. Осучаснюємо підходи до освітнього менеджменту: створимо міський центр якості менеджменту в освітніх закладах, підвищимо управлінські компетенції директорів цих закладів та впровадимо систему оцінювання їхньої діяльності з урахуванням кращих іноземних стандартів та практик.

10. Створимо інформаційний портал про всі заклади освіти міста з можливістю відстежувати планування бюджетів, рух коштів, закупівлі, території обслуговування, освітні програми, наявність місць у класах, наявність вакансій у школах, відгуки батьків, рейтинги шкіл, методичними та навчальними матеріалами.

11. Стимулюватимемо розвиток профтехосвіти, оновимо навчальні програми налагодимо взаємодію з Львівською обласною радою у питання з розвитку профтехосвіти. Залучимо заклади профтехосвіти до створення Центрів швидкої перекваліфікації.

12. Створимо інститут тьюторства для позашкільного навчання, залучимо до цього процесу студентів закладів вищої освіти.

13. Сприятимемо утворенню опікунських рад шкіл задля спільного створення візії розвитку, формування стратегії та пошуку додаткових ресурсів для покращення діяльності. Впроваджуємо модель доброчесності у роботу опікунських рад.

14. Запровадимо програму інтенсивного вивчення іноземних мов у школах “Спілкуйся зі світом вільно!”, у співпраці з приватними мовними школами, міжнародними організаціями та волонтерами, а також через впровадження програм міжнародного обміну учнями. Популяризуватимемо вивчення мов львів’янами усіх вікових категорій через культурні та соціальні проекти.

15. Створюємо систему “Педагог на заміну”
Резерв педагогів у кожному районі, які у випадку відпусток чи хвороби зможуть вийти на заміну у будь-яку школу району та продовжити освітній процес.

16. Зробимо заклади освіти безпечними
Фізично: без гострих кутів та з суцільною огорожею, емоційно – без булінгу, з розвитком емоційного інтелекту та безпечної взаємодії в суспільстві.

17. Надамо школам та найбільшим дитсадкам фінансову автономію, аби вони формували бюджет в межах затвердженого місцевою владою фінансування, ефективніше витрачали кошти та могли закуповувати товари та послуги, які найбільше відповідають їхнім потребам.

18. Зробимо заклади освіти інклюзивно доступними
Інфраструктурно та методично. Експертно супроводжувати використання державних коштів, що виділяються на запровадження інклюзії.
Культура
Розвиток міста як культурного осередку неможливий без забезпечення тяглості якісних культурних ініціатив. Це передбачає сприяння розвитку та освіті у сфері культурного менеджменту, пошуку професіоналів та їхнє залучення до культурних ініціатив міста. У своїй програмі відштовхуємося від усіх професійних і якісних напрацювань міста за останні роки. Від переконання, що поза плинністю політичних процесів та проектів, культура залишається вічним мірилом якості та зрілості суспільства.

Тому наша ціль – зробити Львів містом беззаперечного культурного достатку, заснованого на традиції і перекладеного на сучасну мову, через нові підходи, через застосування провідних засобів комунікації, через співзвучність світовим практикам, через синергію співпраці міста, його мешканців та бізнесу у творенні естетично здорового простору. Для цього ми плануємо:

1. Підтримувати незалежні сучасні мистецькі проекти через Фонд культури Львова, щорічно скеровуючи на програми Фонду не менше ніж 50 млн грн.

2. Надавати фінансову підтримку знаковим культурним подіям Львова.

3. Сприяти культурним інституціям у напрацюванні та реалізації власних стратегій розвитку та маркетингових ініціатив.

4. Пришвидшити створення мультифункціонального конгрес-холу через взаємодію із приватними партнерами та заінтересованими сторонами.

5. Створити онлайн-механізм запитів на доступ до приміщень для проведення культурних заходів та практик незалежними інституціями.

6. Подальший розвиток музейного туризму: забезпечити співпрацю освітнього та музейного середовища.

7. Підтримувати пропозицію культурних продуктів для дітей, молоді та різних соціальних груп.

8. Запустити муніципальну галерею, музей міста та простір Ринок 42, підійти до створення нового знакового сучасного мистецького простору.

9. Посилення захисту та збереження культурної спадщини міста (юридичний захист, прозорий реєстр, пілотні проекти з реставрації тощо).

10. Підтримувати проекти творчої інтерпретації спадщини і традицій, розвиток сучасних технологій і міжсекторних кластерів задля пошуку і пропозиції інноваційних рішень збереження спадщини і творення нових мистецьких продуктів.

11. Створення міської міжнародної програми мистецьких і дослідницьких резиденцій (за підтримки місцевого бізнесу).

12. Культурний розвиток «нецентрального» Львова: підтримка розбудови культурної інфраструктури в мікрорайонах через програми з розвитку мистецьких і освітніх проектів, які передбачають залучення локальних громад у спільне творення культури і навчання упродовж життя, урізноманітнення вже наявної культурної пропозиції з огляду на інклюзивність і залучення різних груп населення.

13. Проведення міських конкурсів для молодих митців та мистецтвознавців на здобуття річних стипендій.

14. Створення нових форматів співпраці підприємців та культурних інституцій.
10
флагманських
Ініціатив Голосу
у Львові
10 флагманських Ініціатив Голосу у Львові
Серед політик, які визначила команда “Голосу” є визначальні для Львова та для нашого спільного майбутнього:

1. Середньомісячний дохід львів’янина повинен становити не менше ніж 20 тис. грн.

2. Запровадимо розробку містобудівної документації коштом міста, а не забудовниками, подолаємо хаотичну забудову міста та ліквідуємо корупційну схему.

3. Впровадимо зручну систему паркування, яка покращить мобільність містян.

4. Почнемо роботу над сучасною комунальною клінікою нового стандарту, створюючи орієнтир майбутнього для системи охорони здоров'я.

5. Впровадимо пілотний проект “Школа повного дня” в усіх школах міста.

6. Створимо муніципальний фонд підтримки суспільно важливих професій: лікарів, вчителів, вихователів і соціальних працівників.

7. Розвинемо Фонд культури Львова, створюючи можливості для митців та креативного класу.

8. Оцифровуємо дозвільні процедури, зробимо процеси прозорими та однаковими для всіх.

9. Побудуємо об'їзд центру міста, реалізуємо мале та середнє транспортне кільце.

10. Зменшимо генерування сміття на 40%, усвідомлюючи вплив від міської діяльності на довкілля та розв’яжемо проблему з утилізації та захоронення сміття.
Львів на мапі світу – це місто самореалізації, де хочуть жити наші діти та онуки.

Твій Голос у Львові.