Програма політичної партії “Голос” у львові
Цінності та принципи
Наші цінності: повага до людини, свобода, європейський вибір, справедливість та прозорість. Наші принципи: професійність, доброчесність, рішучість і командна робота.
Бачення
Львова
Бачення Львова
Ми бачимо Львів містом гідного життя. Містом, де довіра, чесність та взаємоповага є головними принципами взаємодії усіх львів’ян. Ми прагнемо зробити Львів містом багатих, успішних та зарадних людей. Містом дорогої праці та креативу. Містом, що об’єднує та надихає.

Ми хочемо зберегти у Львові його багатонаціональну культурну спадщину та традиції. Ми прагнемо не просто адаптувати їх до процесів та проблем сучасності, а пристосувати до викликів та можливостей майбутнього. Наша команда буде розвивати якісну співпрацю у форматі бізнес-культура-місто, яка забезпечить стабільність та інноваційність розвитку міста як культурного центру регіону та країни.

“Голос” виступає за політику нової якості. Ми продовжимо успішні ініціативи та проекти, що вже запроваджені у Львові. Ми за зміни, розраховані на покращення рівня та якості життя громади. Ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін. Тому наші цілі на наступні 5 років такі:
1. Збільшити заможність львів‘ян

2. Гідно оцінювати працю суспільно важливих професій

3. Навести лад з хаотичними забудовами

4. Підвищити рівень надання медичних послуг і медичної допомоги

5. Підвищити зручність пересування у Львові

6. Зменшити системну корупцію та кумівство
Львів повинен стати містом комфортного життя, містом побутової естетики та високої доданої вартості. Створення можливостей для самореалізації та особистого розвитку – наше головне завдання. Наша ціль – зробити Львів містом майбутнього.
Тяглість
політики
Тяглість політики
Львів – місто, де один з найвищих показників якості життя в Україні. Ми відзначаємо ті позитивні тренди у розвитку нашого міста, які треба підтримувати та прискорювати. Ми забезпечимо тяглість управління Львовом у тих сферах, де Львів має значний поступ та якісні стратегії.

Ми за впровадження Плану сталої міської мобільності (ПСММ). Ми відновимо роботу відповідно до Інтегрованої концепції розвитку центральної частини Львова, яку розробили разом з німецькими експертами та затвердили у 2011 р. Пріоритетність політик політичної партії “Голос” у Львові щодо транспорту, поводження з відходами, якості повітря, управління водними та земельними ресурсами, будівлями, енергетикою, біорізноманіття розроблені з урахуванням розробленого за підтримки європейських партнерів Плану заходів «Зеленого міста» (Green City Action Plan). Ми пришвидшимо роботу над Програмою сталого енергетичного розвитку на період 2021-2027, враховуючи висновки з реалізації чинного плану дій сталого енергетичного менеджменту та інші стратегічні документи. Ми врахуємо заходи, передбачені планом економічного розвитку Львова, які розробили у межах ініціативи “Мери за економічне зростання”.

Ми продовжимо практику інклюзії у Львові, осучаснення міських просторів, адаптації до зміни клімату, розширення зелених зон, цифрової трансформації, комплексної модернізації дорожньої інфраструктури. Ми продовжимо співпрацю з міжнародними партнерами та активно використаємо нові фінансові інструменти та європейські програми. “Голос” продовжить підтримувати громадянське суспільство, освітні, культурні середовища та наукові школи. Місто залучатиме дослідників до пошуку інноваційних рішень міських проблем розвитку та громадські організації для підсилення громадської включеності львів’ян до співтворення нашої громади.
Політики партії
“Голос”
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми
розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
Забезпечуючи тяглість певних політик, ми розуміємо, де львів’яни прагнуть змін.
3. Навести лад з хаотичними забудовами
Разом з архітекторами, економістами та експертами ми проаналізували ситуацію у сфері містобудування. Роками забудова у місті здійснюється клаптиково та подібна на перегони девелоперів “що ближче до центру, то більше прибутку”. Тому навантаження на соціальну інфраструктуру збільшується, а місто не встигає з будівництвом нових шкіл, садків чи об’єктів дозвілля. Місто розвивається хаотично, без актуалізованої містобудівної документації, яка не прив’язана до програм капітального будівництва з чіткими датами будівництва нових об’єктів соціальної інфраструктури. Замість створення комплексних стратегій розвитку та актуалізації до них Генерального плану Львова, місцеві органи влади видають дозволи на нове будівництво, яке залежить від планів інвесторів, а не комплексних стратегій і відповідного резервування територій. Ключові причини такої ситуації:

Неякісна містобудівна документація.
Львів немає належно розробленого цифрового містобудівного кадастру, який би встановлював всі параметри для проектування. Наявний Генеральний план Львова не відображає актуальну соціально-економічні ситуацію. Досі відсутній Історико-архітектурний опорний план Львова.

Невиконання детальних планів територій.
Навіть при проектуванні в детальному плані територій необхідних об’єктів соціальної інфраструктури дуже часто вони не виконуються і збудоване житло натомість навантажує існуючу соціальну інфраструктуру.

Непрозорість отримання містобудівних умов, обмежень та дозволів на будівництво Враховуючи відсутність розроблених і затверджених усіх рівнів містобудівної документації, кожен об’єкт нового будівництва розглядається ситуативно та суб’єктивно. Наявні корупційні ризики знімають з забудовника навіть моральну відповідальність за дотримання зобов’язань будівництва інфраструктурних об’єктів.

Громада не оплачує детальні плани територій Нині формальними замовниками детальних планів територій, де планується нове будівництво є Львівська міська рада, але оплачують їх виготовлення забудовники, а це – відкритий конфлікт інтересів. Звичайно, що пріоритетом за таких правил є будівництво найбільшого житлового комплексу для того, хто оплачує розроблення такої планувальної документації.

Необов’язковість покарання за нелегальні дії Досить часто Львівська міська рада замість покарання нелегальних забудовників узаконює такі забудови через укладення мирових угод. Майже завжди нелегальні забудовники тиснуть на владу через власників квартир, які не можуть отримати свої квартири.

Децентралізація дала містам ресурс для реалізації кращих політик і фінансування. Нині головне завдання – спрямувати ці ресурси на сталий і комфортний розвиток міста та задоволення потреб різних груп населення. “Голос” має підходи, які допоможуть змінити ситуацію з хаотичними забудовами у місті.
Містобудівна документація
Відкриємо доступ до Генплану Львова та іншої документації та оцифруємо дозвільні процедури. Генеральний план та затверджені плани зонування, детальні плани територій будуть доступні у високій роздільній здатності у зручному форматі та з усією графічною інформацією. Проведемо оцінку актуальності Генерального плану та почнемо розробку схеми планування Львівської громади в нових межах. Містобудівна документація повинна містити рішення для втілення в нинішніх економічних умовах та бути синхронізованою з земельним кадастром. Ми запровадимо прозорий для громадськості та підприємців е-сервіс опрацювань звернень щодо містобудівної документації, прозорий та доступний для аналізу (відкриті дані) процес розгляду цих звернень. Впровадимо постійно оновлювану сучасну геопросторову інформаційну система міста. Розробимо та затвердимо історико-архітектурний опорний план, а на його основі – план зонування Галицького району Львова. Замовлятимемо документацію для міської громади за кошти міста, а не забудовників. Визначимо критично важливі об’єкти соціальної інфраструктури у громаді, яких бракує, та визначимо території для їхнього розміщення. Синхронізуємо програми капітального будівництва з містобудівною документацією та створимо систему динамічного узгодження документації з потребами розвитку міста.
Спрощення процедур
Формуватимемо можливості для забудовників в інтересах громади. Детальні плани територій дозволять забудовникам планувати свою діяльність відповідно до правил міста та отримати дозвільну документацію без корупції.
Нелегальні забудови
Підсилимо захист інтересів громади в судах, припинимо практику мирових угод із забудовниками у випадках порушень дозвільної документації (містобудівних умов та обмежень). Ми збільшимо кількість юристів у штаті міської ради та розширимо практику залучення зовнішніх юристів із критеріями оплати, які базуються на успішності захисту інтересів громади. Створимо інформаційно-доступний реєстр судових справ міста та інформуватимемо громадськість про стан розгляду справ.
Інформаційний ресурс “Легальні забудови”
Коштом громади замовимо незалежним аналітичним центрам створення та підтримку інформаційного ресурсу, на якому буде доступна інформація про об’єкти будівництва у Львові, видана дозвільна документація, наявність/відсутність соціальної інфраструктури, власників та менеджерів забудовників тощо. Формуватимемо поінформований попит на легальні забудови з наявною соціальною інфраструктурою. Нівелюємо негативний вплив маркетингу забудовників.
Соціальна інфраструктура
Фінансуватимемо розробку детальних планів територій із визначенням потреб мешканців, залученням громадськості до планування та формуванням міського середовища, приязного для людини. Правила затверджуватимуться громадою, а не забудовниками. На підставі затверджених ДПТ швидко видаватимемо дозволи. Пріоритезуємо розбудову соціальної інфраструктури у мікрорайонах з проблемною забудовою, визначимо перелік мікрорайонів, де хаотична забудова вже створила незручні умови для мешканців, та разом з ними й управлінцями знайдемо рішення.
10
флагманських
Ініціатив Голосу
у Львові
10 флагманських Ініціатив Голосу у Львові
Серед політик, які визначила команда “Голосу” є визначальні для Львова та для нашого спільного майбутнього:

1. Середньомісячний дохід львів’янина повинен становити не менше ніж 20 тис. грн.

2. Запровадимо розробку містобудівної документації коштом міста, а не забудовниками, подолаємо хаотичну забудову міста та ліквідуємо корупційну схему.

3. Впровадимо зручну систему паркування, яка покращить мобільність містян.

4. Почнемо роботу над сучасною комунальною клінікою нового стандарту, створюючи орієнтир майбутнього для системи охорони здоров'я.

5. Впровадимо пілотний проект “Школа повного дня” в усіх школах міста.

6. Створимо муніципальний фонд підтримки суспільно важливих професій: лікарів, вчителів, вихователів і соціальних працівників.

7. Розвинемо Фонд культури Львова, створюючи можливості для митців та креативного класу.

8. Оцифровуємо дозвільні процедури, зробимо процеси прозорими та однаковими для всіх.

9. Побудуємо об'їзд центру міста, реалізуємо мале та середнє транспортне кільце.

10. Зменшимо генерування сміття на 40%, усвідомлюючи вплив від міської діяльності на довкілля та розв’яжемо проблему з утилізації та захоронення сміття.
Львів на мапі світу – це місто самореалізації, де хочуть жити наші діти та онуки.

Твій Голос у Львові.